Advieskeuze
KennisbankExpertplatformBlogsOver ons
Voor bedrijven
Vind adviseurs per categorie

Particulier

  • Aankoopmakelaar
  • Bankmedewerker
  • Belastingadviseur
  • Duurzaam wonen adviseur
  • Financieel planner
  • Hypotheekadviseur
  • Kredietadviseur
  • Notaris
  • Pensioenadviseur
  • Scheidingsadviseur
  • Taxateur
  • Verkoopmakelaar
  • Vermogensadviseur
  • Verzekeringsadviseur

Zakelijk

  • Aansprakelijkheidsverzekeringen
  • Arbeidsongeschiktheidsverzekeringen
  • Bedrijfsschadeverzekeringen
  • Betalingsrisicoverzekeringen
  • Pensioenregelingen
  • Rechtsbijstandverzekeringen
  • Verzuimverzekeringen
  • Zakelijke financieringen

Voor bedrijven
  • Home
  • Expertplatform
  • Vragen
  • Vraag en antwoord
Vraagstelling

Pensioen opgebouwd in de bouw

Deze vraag is gesteld op 06-09-2016

30 jaar pensioen opgebouwd in de bouw. Na 3jaar WW, nu weer een deeltijd baan gevonden. Maar hier hebben ze een ander pensioenfonds: Zorg en Welzijn. Kan dat nieuwe pensioen overgeheveld worden naar het oude bouwpensioen? Of vice versa? En wat is gunstig?

Ga terug naar het overzicht

3 gegeven antwoorden

Adriaan Beirnaert

Beste, u heeft inderdaad de mogelijkheid om uw pensioen over te dragen van de Bouw naar Zorg en Welzijn. Of dit gunstig is, is moeilijk aan te geven. Wat op dit moment zeker van belang is, is de dekkingsgraad. Echter ook de pensioenregelingen op zich zullen verschillen. Een advies geven aan de hand van uw gestelde gegevens is niet mogelijk. Mocht u er meer over willen weten kunt u ons altijd benaderen. Wij hebben de mogelijkheden u goed op weg helpen Adriaan Beirnaert Progrezz Pensioenen 0164 246499

profile_pictureAdriaan Beirnaert
Jacques A. de Bot

Ben jij van baan gewisseld? Dan is het mogelijk om jouw pensioen uit jij oude baan mee te nemen naar jouw nieuwe pensioenuitvoerder. Dat heet waardeoverdracht. Veel mensen denken dat waardeoverdracht altijd tot een beter pensioen leidt. Dat is niet zo. Soms is het verstandiger om het pensioen bij jouw oude pensioenuitvoerder te laten staan. Dit hangt af van jouw persoonlijke omstandigheden, de inhoud van de oude en nieuwe pensioenregeling en de financiële positie van beide pensioenuitvoerders. Een aantal punten die jij (samen met jouw adviseur) kunt overwegen: Vergelijk het opgebouwde ouderdomspensioen bij jouw oude pensioenuitvoerder met het ouderdomspensioen dat jij kan krijgen bij jouw nieuwe pensioenuitvoerder. Kijk hierbij onder andere naar de hoogte, de pensioenleeftijd en de mate van zekerheid. Is de toeslagverlening (indexering) bij de nieuwe pensioenregeling beter dan bij de oude? Wat is de ambitie en hoe was de indexering in de afgelopen jaren? Let er op dat de hoogte van de indexering afhankelijk is van de financiële situatie van een pensioenfonds. Heb jij een partner die (gedeeltelijk) financieel afhankelijk is van jouw inkomen? Kijk dan ook wat waardeoverdracht betekent voor de uitkering voor jouw partner als jij overlijdt. Heeft jouw oude pensioenregeling een partnerpensioen op risicobasis, dan kan jij er bij uitdiensttreding voor kiezen een deel van jouw ouderdomspensioen in te ruilen voor een uitkering voor jouw partner als jij overlijdt. Is jij oude of nieuwe pensioenregeling een beschikbare premieregeling? Kijk dan of er garantie op het kapitaal aanwezig is; er een directe uitkering wordt aangekocht; of dat er tot de pensioendatum wordt belegd. Bij beleggingen kunt u kijken of er keuzemogelijkheden zijn voor minimumgaranties of de manier waarop wordt belegd. LET OP: Zeker bij een hoog pensioen is het verstandig om een deskundige te vragen of waardeoverdracht voor jou een goede keuze kan zijn. Succes, Jacques de Bot, De Hypotheekxpert en de Verzekeringsxpert.

profile_pictureJacques A. de Bot
Aby Maasbach

Het "oude" bouwpensioen kan worden overgedragen aan het "nieuwe" pensioenfonds. Andersom niet. Om te vergelijken wat gunstig is, heeft u in twee zaken inzicht nodig. 1. Wat gaat het "oude" pensioen uitkeren op de einddatum nu het dienstverband is beëindigd. 2. Wat gaat het "oude" pensioen opbrengen bij waardeoverdracht naar het "nieuwe pensioenfonds. Dit dient u ter vergelijken om kijken wat beter voor u is. Of u kunt het laten vergelijken door een pensioenadviseur. Als de uitkomst is dat het niet veel uitmaakt, vinden veel mensen het prettig om alles bij één pensioenfonds te hebben en te kiezen voor waardeoverdracht. U ontvangt op pensioendatum dan van één pensioenfonds een pensioenuitkering naast de AOW. Als u niet kiest voor waardeoverdracht ontvangt u twee pensioenfondsen een pensioenuitkering. Mijn eerste gedachte is dat het beter is om het "oude" pensioen te laten wat het is, omdat dit al 30 jaar is opgebouwd.

Aby Maasbach
Logo van Advieskeuze
Advieskeuze
Dahliastraat 94 A
4613 DP Bergen op Zoom
Volg ons ook op
Over Advieskeuze
  • Over Advieskeuze
  • Contact
  • Veelgestelde vragen
  • Reviewbeleid
  • Cookiebeleid
  • Sitemap
  • Nieuws voor partners
Voor bedrijven

Over Advieskeuze

  • Over Advieskeuze
  • Contact
  • Veelgestelde vragen
  • Reviewbeleid
  • Cookiebeleid
  • Sitemap
  • Nieuws voor partners

Voor bedrijven

  • Inloggen
  • Aanmelden
Logo van Advieskeuze

Advieskeuze
Dahliastraat 94 A
4613 DP Bergen op Zoom

Volg ons ook op

Advieskeuze © 2011 - 2026
PrivacybeleidDisclaimer