Logo Advieskeuze.nl bestaat 10 jaar

door Ingrid van de Braak

van De Hypotheker Harderwijk
 

Mogen tweeverdieners straks meer lenen?

Ingrid van de Braak - 2-8-2019

Als het aan minister van Financiën Wopke Hoekstra ligt, mogen tweeverdieners in 2020 een hogere hypotheek krijgen.

Als je een huis met zijn tweeën koopt, dan worden niet beide inkomens volledig meegenomen om de maximale hypotheek te berekenen. Op dit moment wordt zeventig procent van het inkomen van de minst verdienende partner meegenomen. Het salaris van degene die het meest verdient, telt wel voor honderd procent mee.

Minister Hoekstra stelt nu dat het percentage van het inkomen van de minst verdienende partner dat wordt meegenomen in de hypotheek, moet stijgen van zeventig naar tachtig procent. Het is nu aan de banken, verzekeraar, hypotheekadviseurs en andere belanghebbenden om hier hun visie over te geven via een internetconsultatie van het ministerie.

De afgelopen jaren zijn de financieringsregels voor tweeverdieners steeds verder verruimd. In 2016 lag het percentage van het laagste inkomen dat werd meegenomen nog op vijftig procent.

Wil je weten wat dit voor jullie betekent? Ga dan eens praten met een onafhankelijk hypotheekadviseur. Vaak is een eerste gesprek vrijblijvend en dan weet je precies wat je mogelijkheden zijn.



Door Ingrid van de Braak van De Hypotheker Harderwijk

geschreven op 2-8-2019

Bekijk kantoorpagina

Deel dit blog op social media

Over Advieskeuze.nl

  • Over ons
  • Veelgestelde vragen
  • Reviewbeleid
  • Cookiebeleid
  • Disclaimer en disclosure
  • Privacy
  • Sitemap

Inloggen voor bedrijven

  • Inloggen
  • Aanmelden

Contact

Advieskeuze.nl
Spacelab 41
3824 MR Amersfoort

Neem contact op